Bir İsim Yap: Mor ve Ötesi - Bir Ses Yap
809
post-template-default,single,single-post,postid-809,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
mor ve ötesi

Bir İsim Yap: Mor ve Ötesi

Yeni konsept serimiz “Bir İsim Yap”ta bu hafta Türk rock müziğin en sevilen ve 90’lar neslini oldukça etkileyen bir ismi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz; Mor ve Ötesi! Hazır 2020’nin son günlerinde “Harbiye Açıkhava (Canlı Senfonik)” albümünü bizlerle buluşturmuşken biz de onlara dair hatıralarımızı ortaya dökelim istedik.

İkimizin de hemen hemen benzer dönemlerde tanıdığı Mor ve Ötesi, bizim yaş grubumuz için, hep bir gruptan çok daha fazlası olmuştur. Politik duruşlarıyla, şarkılarında aktarmaya çalıştıkları “dertleri”yle ve şehir efsanesine dönüşerek (nasıl olduğunu çözemediğimiz biçimde) Edirne’den Kars’a herkesin diline düşmeleriyle bugün hala ilk günkü heyecanla dinlediğimiz gruplar arasında yer almakta.

Harun Tekin’in özel hayatından tutun da bizim hayatımıza yansımalarına kadar her şeyi bol bol konuştuğumuz bu epik bölüme ulaşmak için hemen şuraya tıklamanız yeterli.

Kişisel favorilerimizin de yer aldığı bölüm listemiz ise her zamanki gibi eş zamanlı yayında. Keyifli dinlemeler!

Not: Harun’un yaşlanmasını asla aşamıyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap