2020 Gerçekten Bitti Mi? - Bir Ses Yap
805
post-template-default,single,single-post,postid-805,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

2020 Gerçekten Bitti Mi?

İnsanlık adına 21. yüzyılın şu ana kadar en uzun, en bitmeyecek, en inişli (çıkışından bahsetmemiz pek mümkün olmadı) ve belki de en korkunç yılı 2020 oldu. Öyle ki bundan 30-40 yıl evvel çekilen yakın gelecek sci-fi film senaryolarını bile şaşırttı desek yeridir. Bir virüs ile tüm dünya birçok işlevini kaybederken bize düşen “Ya sabır!” çekmek oldu.

Eğer sizi zaten bildiğiniz şeylerle yeteri kadar üzdüysek bu garabet yıla bir de müzikal anlamda bakalım. O kadar uzun bir yıl yaşadık gibiydi ki yılın sonuna geldiğimizde pandeminin ilan edildiği ilk günlerde piyasaya sürülen çoğu şarkı veya albüm sanki 1 yıl öncesine aitmiş gibi hissettirdi. 2020’nin ilk çeyreğinde özellikle sevdiğimiz sanatçıların albümlerinin çıkması bir nebze bize ilaç gibi gelmişti. Salgının bitmemesi, iptal edilen konserler vs. derken çoğu sanatçı çeşitli zamanlardan canlı performanslarını ya youtube kanallarına yükledi ya da albüm olarak piyasa sürdü. Rekabetin önceki yıllara göre pek fazla görülmediği 2020 yılında biz de kendimizi hem çıkan yeni albümleri sindirerek dinlemeye hem de daha önce dinlemediğimiz isimleri keşfetmeye adadık.

2021 yılına (her yıl olduğu gibi) birçok temenni ve güzel dilek biraz da umut yeşertmeye çalışarak girdik. Geride bıraktığımız yıldan yanımıza almayı istediğimiz tek şey ise güzel şarkılar oldu. Yeni yılın henüz başındayken siz de 2020’den getirdiğimiz bu güzel seslere kulak vermek isteyebilirsiniz diye yeni bölümümüzü hemen şuraya bıraktık.

Elbette listemizi de eş zamanlı olarak hazırlamayı ihmal etmedik. Keyifli dinlemeler!

Yorum Yok

Yorum Yap