Şimdi Reklamlar - Bir Ses Yap
772
post-template-default,single,single-post,postid-772,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
şimdi reklamlar

Şimdi Reklamlar

Reklam deyince hemen herkesin aklına öncelikli olarak televizyona yapılan ve her programın arasına sıkıştırılan reklamlar gelir. Elbette dijitalleşen dünyada reklamlar sadece televizy0na yönelik değil, internet üzerindeki pek çok sosyal mecraya da yönelik yapılmakta. Yine de bu saydıklarımız içerisinde en özenle hazırlananların her televizyon açışımızda karşımıza çıkanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Bir ürünü ya da hizmeti insanlara tanıtmakta en büyük araç olan reklamın en güçlü unsuru nedir peki? İşte bu soruya vereceğiniz cevapta biz devreye giriyoruz; elbette müzik! Reklamları bize her ne kadar çekimi, kurgusu belki de markanın kendisi izletiyor olsa da o reklamın akılda kalmasını sağlama ve hatta sevdirme görevi müziğe düşmektedir. Eğer biraz hafızanızı zorlarsınız hiç kullanmadığınız markaların bile pek çok jingle’ını ezbere bildiğinizi fark edeceksiniz.

Tüm bu bahsettiklerimizden yola çıkarak biz de sizler için reklam müziği olarak kullanılan şarkıları ya da kullanılmasına şaşırdığımız parçaları konuştuk. Bölümü dinlemek için hemen buraya tıklayabilirsiniz.

Konuştuğumuz şarkıların yer aldığı listemiz hazır bile. Keyifli dinlemeler!

Yorum Yok

Yorum Yap