Britpop'un Dört Atlısı - Bir Ses Yap
744
post-template-default,single,single-post,postid-744,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

Britpop’un Dört Atlısı

Britanya çıkışlı grup ve sanatçıları seven bir ikili olarak belki de en heyecan verici bölümlerimizden birini kaydetmiş olmanın haklı gururu içindeyiz. Uzun zamandır yapmayı ötelediğimiz fakat sonunda hakkıyla yapabildiğimiz bu bölümde Britpop’u ve bu akımın büyük dörtlüsünü konuştuk.

Britpop, adında her ne kadar pop kelimesi geçiyor olsa da esasen indie türünün altında yer alan, zaman içerisinde bir akım ve kültür haline dönüşmüş bir türdür diyebiliriz. Öyle ki günümüzde dinlediğimiz pek çok sanatçı ve grubun yaptığı müziğe Britpop’un katkısı tartışılmaz derecede büyüktür. Peki özellikle 90’ların ortalarında müzik dünyasını kasıp kavuran bu türün en önemli isimleri kimler? diye sorsak eminiz ki pek çok müziksever bir çırpıda Oasis, Blur, Suede ve Pulp‘ı sıralayacaktır ya da ilk iki ismi art arda kesin söyleyecektir. Biz de sizler için asla eskimeyecek olan bu isimleri, indie tarihinden başlayıp müzik dünyasında nasıl yer bulduklarına ve günümüzdeki etkilerine kadar oldukça geniş bir yelpazede anlatmaya çalıştık.

Kişisel favori ve beğenilerimize de sıklıkla yer verdiğimiz, dolu dolu geçen bu bölümümüzü dinlemek için hemen şuraya tıklayabilirsiniz.

Elimizi korkak alıştırmadığımız, dinlemelere doyulamayan şarkılardan oluşan listemiz de huzurlarınızda. Keyifli dinlemeler!

**Yazı görseli Pitchfork’un “The 50 Best Britpop Albums” yazısından alınmıştır. https://pitchfork.com/features/lists-and-guides/10045-the-50-best-britpop-albums/”

Yorum Yok

Yorum Yap