Yerli ve Milli Cover'lar - Bir Ses Yap
725
post-template-default,single,single-post,postid-725,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

Yerli ve Milli Cover’lar

Geçtiğimiz hafta sevdiğimiz, başarılı bulduğumuz yabancı cover şarkıları konuşup farklı yorumların şarkıların duygusunu ne kadar değiştirebildiğine değinmiştik. Bu haftaki bölümümüzde de yine aynı konu üzerinden ilerleyip Türkçe cover parçaları ele aldık. Geçen haftaki bölümümüzü gözden kaçırdıysanız sizi hemen şuraya alalım.

Ülkemizde yaşamış/yaşayan önemli sanatçıların en sevilen işlerinin nesilden nesile aktarılmasında coverların rolü büyüktür. Hele ki bizim nesil, milli arşivimizde yer alan arabesk, halk müziği vb. tarzlarda mihenk taşı sayılan şarkıların pek çoğunu başka sanatçıların cover çalışmalarıyla öğrenmiştir. Sadece popüler müzik dışında kalan tarzlar değil, her türe ait güzel şarkılar bu akımda yerlerini almıştır.

Gelelim, tüm bu örnekler arasından, bizim hangilerini daha çok sevip daha çok dinlediğimize. Yine aşırı subjektif yorumlarımızla, iyi niyetimizle konuştuğumuz yeni bölümümüzü dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Her tarzdan parçanın yer aldığı, çok sesli listemiz de yayında. Keyifli dinlemeler!

Yorum Yok

Yorum Yap