Bırak Soundtrack'in Olayım - Bir Ses Yap
544
post-template-default,single,single-post,postid-544,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
Bırak Soundtrack'in Olayım

Bırak Soundtrack’in Olayım

Podcastimizin bu bölümünde ufak bir değişiklik yapıp iki sanat dalını birleştirmeye karar verdik. Bunlardan biri elbette müzik, diğeri ise müzikten pek de bağımsız olmayan sinema. Kısacası Bir Ses Yap’ın bu haftaki konusu soundtrackler!

Bütün filmlerin dinamiğinde şüphesiz büyük rol oynayan ve hatta o filmleri unutulmaz kılan en önemli yapı taşlarından biri müziktir. Doğru şarkı ya da müzik kullanımı bazen bir sahneyi bazen de filmin tamamını hafızalarımıza kazımaya yeterli olabilir. Biz de sizlere, nerede duyarsak duyalım, kullanıldığı sahneyi ya da tamamıyla bir filmi hatırlatan soundtracklerden bahsettik. Bunu yaparken filmlerle ilgili düşüncelerimizi de belirtmeyi ihmal etmedik.

Spoiler içermeyen ve farklı kategorilerden birçok filmi barındıran bölümümüzü dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Konuştuğumuz filmleri özel kılan, birbirinden güzel şarkılarla hazırladığımız listeyi dinlemeyi de unutmayın lütfen. Keyifli dinlemeler!

Yorum Yok

Yorum Yap