Türkçe Pop - Bir Ses Yap
532
post-template-default,single,single-post,postid-532,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
Türkçe pop

Türkçe Pop

Türkçe pop deyince, akla ilk olarak en başarılı örneklerini gördüğümüz 90’lar dönemi gelir. Hem bizim gibi 90’larda çocuk olanların hem de ergenlik dönemini yaşayanların muhakkak birden fazla favorisi olduğu bu dönemin, pop müzik tarihimizde yadsınamaz bir yeri vardır. Türkçe popun, 2000’lerde çağa ayak uydurmayı başarmasına rağmen son dönemlerde düşüşe geçtiğini söylemek, özellikle yeni çıkan şarkılara bakıldığında, pek de haksız bir yorum sayılmaz.

Bu bölümümüzde sizlere ilk dinlediğimiz ya da etkilendiğimiz pop şarkılarından, çocukluk anılarımızdan ve çok kronolojik olmayan bir sıra ile pop müziğin evrildiği noktadan yine en subjektif halimizle bahsettik! Kendimize bile sürprizler yapıp en çok konuşulan isimlerin yanı sıra eskisi kadar konuşulmayan isimleri de yayınımıza sığdırmaya çalıştık.

Çok bilindik şarkıların hayatımızda ne kadar yer ettiğini ya da etmediğini dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Birçok listede üst sıralarda yer almayan şarkılardan oluşan, Bir Ses Yap’ın nevi şahsına münhasır “Türkçe Pop” listesi de şimdi sizlerle!

Yorum Yok

Yorum Yap