Kadın Başına - Bir Ses Yap
505
post-template-default,single,single-post,postid-505,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
Kadın Başına

Kadın Başına

Birkaç gün önce yeni albümü Chromatica’yı piyasaya süren Lady Gaga ile yola çıktığımız bu bölümümüzde hayranı olduğumuz ve bize bir şekilde ilham olan kadın sanatçılardan bahsettik. Dünya starı olarak yaptıkları işlerin yanı sıra hem kadın hem de sanatçı olarak durdukları noktalara, savundukları ya da maruz kaldıkları birçok konuya değindik.

Müzik dünyası, kadına en çok yer verilen, en fazla kadın sesi duyduğumuz alanlardan bir tanesi. Bu sektörün kadın hakimiyetini bu denli kabullenmiş olmasına rağmen her şey sorunsuz mu ilerliyor? İki kadın dinleyici olarak ibreyi kendimize de çevirip bu soruya da yanıt vermeye çalıştık. Uzun uzun bahsedemediğimiz, ismini anmaya fırsat bulamadığımız çok değerli sanatçıları ise listemize dahil etmeyi unutmadık. Onlar olmasaydı muhtemelen dünya üzerinde birçok şey eksik kalırdı.

Belirli aralıklarla güncellemeye devam edeceğimiz bu listemizi dinlemeye doyamayacaksınız. Keyifli dinlemeler!

Podcast bölümümüz için burayı tıklayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap