Ruhu Şad Olsunlar - Bir Ses Yap
310
post-template-default,single,single-post,postid-310,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

Ruhu Şad Olsunlar

Too young to hold on

And too old to just break free and run

Jeff Buckley

Herkesin hayatının bir döneminde dilinden düşürmediği, değişen ruh hallerine göre özdeşleştirdiği sanatçılar olmuştur. Bazı isimler vardır ki yalnızca sevenlerini etkilemekle kalmamış müzik dünyasına da silinmez izler bırakmışlardır. Bu değerli sanatçıların birçoğu ansızın ve genç yaşta aramızdan ayrıldılar; müzikseverler için kabul etmesi zor olan bu ayrılıkların şüphesiz en büyük avuntusu geride bırakılan şaheserlerdir.

Podcastimizin bu bölümünü, bizim hayatımızda da önemli yere sahip olan ve kendi dünyamıza ışık tutan isimlere ayırmak istedik. Hala dinlerken içimizin hüzün ve tarif edemediğimiz bir mutlulukla dolmasını sağlayan, aynı anda nasıl birden fazla duygu yaşatabildiklerine akıl sır erdiremediğimiz bu müzisyenler için ne söylesek az kalır. Çıktığımız bu yolculukta, hem bir saygı duruşu yapabilmek hem de bilen/bilmeyen herkes için bir kez daha anmak adına, dilimiz döndüğünce, onları size anlatmaya çalıştık.

Yayında konuştuğumuz isimlerin yanı sıra bahsedemediklerimizin de yer aldığı listemiz “Ruhu Şad Olsunlar” sizlerle!

Podcastimize erişmek için tıklayınız.

Yorum Yok

Yorum Yap