Açıldık! - Bir Ses Yap
185
post-template-default,single,single-post,postid-185,single-format-standard,bridge-core-2.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-20.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

Açıldık!

Fırından yeni çıkmış podcast serimiz ve onun yan ürünü olan blogumuz Bir Ses Yap’a hoşgeldiniz! Sıfır tarafsızlık, bol hayranlık içeren yayınlarımızın ilkini size sunmuş olmanın haklı gururu içindeyiz.
Podcast serilerimizde bahsettiğimiz, bahsetmediğimiz, bahsetmeye doyamadığımız ve bahsetmeye diğerlerinden vakit bulamadığımız isimleri telif hakkına takılmadan bir de evlerinize getirelim istedik ve listeler hazırladık.

Gelelim ilk listemize. Bir aksilik oldu da ilk podcast yayınımızı dinleyemediyseniz hemen alt satırdan dinleyebilirsiniz. Bize bir iyilik yapıp dinlediyseniz de sizlere teşekkür ederiz.

Evvel zaman içinde birbirinden habersiz iki genç kız lisede en arka sıralarda oturup duvarda asılı montları görünmezlik pelerini olarak kullanırken, Rotring uçlu kalem ucu ile sıraya ismimizin baş harflerini çiziktirirken (Evet, biliyoruz kamu malına zarar vermek bu. Ama biz de az rebel değildik.) aynı Türkçe Rock müzik şarkılarını dinleyip hayal kurarmış. Aradan geçen onbeş yıla rağmen o dönemde dinledikleri şarkı sözlerini akıllarından bir türlü çıkaramamış olacaklar ki yıllar sonra tanışıp, bir gün podcast serisi yapmaya karar verdiklerinde akıllarına gelen ilk konu “ortaokul-lise-üniversitenin ilk yılları dinlediğimiz rock” olarak seçmişler.
Tekrar o günleri yaşar mıyız, bilmiyoruz ama 90’lar sonu ve 00’ler başı Türkçe Rock bize göre zirve çağını yaşadı ve biz ona şahit olduğumuz için çok ama çok şanslıyız.

Keyifli dinlemeler ! Müzik sizinle olsun.

Yorum Yok

Yorum Yap